Duchowe życie stolicy
Kategorie: Wszystkie | Chrześcijaństwo | Islam | Judaizm
RSS
niedziela, 26 października 2008
Okazał się nią metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz. Zaskakuje brak abp. Nycza na wysokiej pozycji w rankingu.
czwartek, 16 października 2008
Historia świętości
niedziela, 12 października 2008
W sobotę, na Zamku Królewskim, fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia rozdała statuetki prestiżowej nagrody Totus. Warszawa ma swojego laureata
wtorek, 07 października 2008
Tryptyk Jerozolimski, wykonaną z bursztynu, złota, tytanu i srebra nastawę ołtarzową można oglądać do końca października w kościele Najświętszego Zbawiciela.
czwartek, 02 października 2008
Nowa inicjatywa archidiecezji warszawskiej ma poprawić obraz mediów.
wtorek, 30 września 2008
5679 lat temu Bóg stworzył człowieka. W poniedziałek po zachodzie słońca rozpoczęło się najważniejsze święto w żydowskim kalendarzu - Rosz Haszana.
poniedziałek, 29 września 2008
Po wakacyjnej przerwie powracam z informacjami o kościele warszawskim. Na początek przypominam sprawę Kopy Cwila na Ursynowie.
Kilkaset osób przyszło 1 czerwca na Pola Wilanowskie świętować pierwszy Dzień Dziękczynienia. W niebo poleciały niebieskie baloniki, dzieci szalały na dmuchanych zabawkach, a wszystko w tonacji niebieskiej.
W sobotę, 28 czerwca, abp Henryk Hoser obejmie diecezję warszawsko-praską. To już drugi ingres w stolicy w ciągu dwóch lat. A nawet trzecia uroczystość ingresowa, bo pamiętamy jeszcze niedoszłe wprowadzenie do archikatedry abp. Wielgusa.
Kilka faktów o prawobrzeżnym warszawskim Kościele.
 
1 , 2